„VY STE TIE KLÁSKY!“ … sesterské dni 2022

V dňoch 02. – 05. 01. 2022 sa v beckovskej komunite  konali sesterské dni, ktoré boli zároveň vyvrcholením ROKA MATKY ALEXIE. Sestry sa celý predchádzajúci rok duchovne pripravovali na jubileum 400. výročia jej smrti. V pondelok toto výročie oslávili votívnou sv. omšou ku cti bl. Alexie, ktorú celebroval vdp. Jozef Čirák OFM, správca CNE Beckov. Vo svojom príhovore  povedal: „Alexia bola ženou modlitby. Ste to vy, tie klásky, ktoré vyrástli z jej kolísky.“ Tiež zdôraznil hodnotu ticha, vďačnosti a kontemplácie. Popoludňajší program obsahoval moderovanú adoráciu s Matkou Alexiou pred vyloženou najsvätejšou sviatosťou oltárnou a slávnostné vešpery. Večerný program s názvom: Na slovíčko s Matkou Alexiou zahŕňal osobné svedectvá sestier, ktoré inšpirovala, oslovila, alebo ktorým pomohla bl. Alexia. V závere prvého sesterského dňa sestry zverili Alexii starosti o nové povolania pre slovenskú provinciu.

Utorkovou náplňou sesterských dní bol seminár „Ako vykročiť k spokojnejšiemu zasvätenému životu“ pod vedením manželov Baginovcov a  sr. Evy Rušínovej FMA. Sestrám ozrejmili témy ako: Porozumenie v komunikácii, Ako porozumieť svojim emóciám, Moralita emócií, Presvedčenia atď. v súčinnosti s aktivizujúcimi dynamikami.

KŠSND spracúva osobné údaje podľa zásad v súlade s platnou právnou úpravou. Princípy ochrany osobných údajov, podľa ktorých postupuje, ako aj kontakt na zodpovednú osobu sa nachádza na www.gdpr.kbs.sk
Scroll to Top